НБУ не видит смысла отменять налоги на проценты по депозитам

Оподаткування процентних доходів за депозитами припадає переважно на заможні верстви населення і є не найважливішим фактором, що впливає на приплив коштів фізичних осіб у банки.

Про це повідомили в прес-службі Національного банку.

“Оподаткування пасивних доходів (у тому числі процентних доходів за депозитами) фізичних осіб – загальнопоширена практика в Європі. У той же час ставки по пасивним доходам іноді нижче, ніж по активним”, – повідомили в прес-службі.

  В Україні за рік зросла реальна зарплата — Держстат

Нацбанк нагадав, що в Україні податок на процентні доходи за депозитами зараз становить 18% + військовий збір 1,5%.

“[Податок на процентні доходи за депозитами] переважно припадає на відносно більш заможні верстви населення, які мають суттєві доходи від депозитів”, – заявили в НБУ.

На думку регулятора, надходження від податку з процентних доходів і військового збору – вагоме джерело наповнення державного бюджету.

  Україна планує 10-річні євробонди у доларах

Питання скасування податку з процентних доходів не стоїть на порядку денному.

“Оподаткування процентних доходів – лише один і далеко не найважливіший фактор, що впливає на приплив коштів фізичних осіб у банки. Темпи припливу депозитів серед іншого обумовлені рівнем доходів населення, динамікою і очікуванням щодо обмінного курсу, показниками інфляції, рівнем довіри до банківської системи”, – зазначили в НБУ.

  «Кредит-Рейтинг» підтвердило кредитний рейтинг АТ «МІСТО БАНК»

Представники Нацбанку вважають, що ринок “уже пристосувався до цього податку, і процентна політика комерційних банків визначається з урахуванням даного фактора”.