Пара евро/доллар стабильна во вторник, иена дорожает четвертую сессию подряд

Курс євро до долара США стабільний у вівторок після падіння напередодні через посилення напруженості навколо бюджету Італії.

Ієна дорожчає до долара четверту сесію поспіль у зв’язку зі збереженням високого попиту на активи “тихої гавані” на тлі посилення торговельних суперечностей між США і Китаєм.

Пара євро/долар торгується на рівні $1,1489 у порівнянні з $1,1492 на закриття попередньої сесії. У понеділок євро подешевшав на 0,3% по відношенню до американської валюти.

Індекс ICE, що оцінює динаміку долара до шести основних світових валют, втрачає менше 0,1%.

Курс ієни у вівторок додає 0,1% як до долара, так і до євро. Пара долар/ієна торгується на рівні 113,13 ієни, євро/ієна – на рівні 129,97 ієни.

  Кращі рішення для акціонерних товариств від РАДАБАНК

Держсекретар США Майкл Помпео напередодні заявив про “фундаментальні розбіжності” з міністром закордонних справ Китаю, з яким він зустрічався в Пекіні.

Раніше міністр закордонних справ КНР Ван І звинуватив США в ескалації торгового спору з Китаєм, а також у втручанні у внутрішні справи країни, зазначивши, що це підірвало взаємна довіра між Пекіном і Вашингтоном.

Зниження Міжнародним валютним фондом (МВФ) прогнозу зростання світового ВВП вперше з 2016 року також сприяє зростанню попиту на валюти “тихої гавані” у вівторок.

  Євро дешевшає до долара на тлі політичних новин з Німеччини

Прогноз глобального економічного підйому в 2018-2019 роках був знижений фондом до 3,7% в рік з 3,9%.

“Зростання попиту на найбільш надійні валюти знову штовхає вгору курс ієни після істотного відтоку коштів з Японії в попередні тижні на тлі зростання прибутковості US Treasuries”, – цитує агентство Bloomberg аналітик Westpac Banking Corp. у Сіднеї Шона Келлоу.

Курс юаня до долара США піднявся у вівторок до 6,9140 юаня/$1 проти 6,9307 юаня/$1 на закриття попередньої сесії.

  Депозити в Агропросперис Банку під 17,8% річних

У минулі вихідні Китай оголосив про майбутнє скорочення нормативів обов’язкових резервних вимог (RRR) для деяких банків на 1 процентний пункт. Зміни набудуть чинності з 15 жовтня.

Експерти не виключають, що посилення торговельних суперечностей між Китаєм і США може привести до ослаблення юаня до рівня в 7 юанів/$1.

Протиріччя між Пекіном і Вашингтоном йдуть далі питань торгівлі та інтелектуальної власності, відзначає аналітик Aberdeen Standard Investors Ендрю Мілліган.

“Більш ймовірно, що курс впаде до 7 юанів за $1, ніж ні”, – вважає експерт.