Полномочия НБУ в банковском надзоре могут быть существенно расширены

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності 8 жовтня рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект, що уточнює окремі положення з питань банківського нагляду.

Законопроект № 9067 внесли в парламент ще на початку вересня троє народних депутатів.

Відповідно до змін, запропонованих ними до Закону України “Про банки і банківську діяльність”, істотно розширюються повноваження НБУ в банківському нагляді. Зокрема, законопроект пропонує надати регулятору право уповноважувати своїх службовців на здійснення нагляду за діяльністю комерційних банків, а також встановити перелік прав службовців НБУ.

  В НБУ назвали найдорожчу пам'ятну монету

Крім того, законодавці пропонують надавати працівникам НБУ вільний доступ у робочий час у всі приміщення банку, до інформації банку про його діяльність і проведення ним будь-яких операцій, а також всіх документів банку, у тому числі що містять інформацію з обмеженим доступом.

Крім того, службовцям Нацбанку України хочуть дозволити вилучати копії документів, що свідчать про порушення законодавства країни. Працівники НБУ будуть присутніми на загальних зборах учасників банку, його засіданнях ради, правління та комітетів.

  НБУ наростив видачу банками готівки до 114 мільярдів

Істотна зміна в законі і полягає в тому, що НБУ зобов’яжуть виключати відомості про банк з Державного реєстру банків одночасно з прийняттям рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Дані зміни члени профільного комітету зумовили необхідністю вдосконалення наглядової функції Національного банку для забезпечення зміцнення банківської системи країни. Парламентарії вважають, що прийняття законопроекту дозволить наблизити національне законодавство до правил Євросоюзу в сфері банківської діяльності.