Европейские банки в 2018 году потратят 3 млрд долларов на ИИ

У 2018 році західноєвропейські банки витратять на когнітивні системи і рішення в області штучного інтелекту (ШІ) близько 3 млрд доларів, що на 43% більше, ніж роком раніше, прогнозують аналітики IDC.

За їх словами, ці зростаючі інвестиції відображають те, що фінансові компанії все частіше використовують ІІ-рішення для аналізу шахрайства, складання рекомендацій з продажу продуктів, автоматизації ІТ-систем і ін

  Скільки Україна повинна виплатити за зовнішніми боргами до кінця року


У Західній Європі саме банки найбільше інвестують в штучний інтелект за підсумками нинішнього року. За ними за обсягом витрат розташуються рітейлери і підприємства дискретного виробництва. На частку зазначених трьох галузей доведеться близько 42% витрат на когнітивні і ІІ-рішення. Сумарний показник очікується на рівні 10,8 млрд доларів до 2022 році при середньорічних темпах зростання на рівні 39%.

  Вечір магії разом з Mastercard Більше Black і VIP banking РАДАБАНК

Експерти очікують, що в 2018 році обсяг світового ринку когнітивних систем і рішень в області штучного інтелекту складе 24 млрд доларів, а в 2022-му показник буде вимірюватися 77,6 млрд доларів. Зазначений ринок, на думку аналітиків, буде рости приблизно на 37,3% в рік.

У PwC прогнозують, що штучний інтелект додасть до світового ВВП близько 14% у 2030 році, або приблизно 15,7 трлн. доларів. Це робить такі технології “найбільшою комерційною можливістю швидко змінюється зараз економіці”, вказують експерти.