07.08.2019 Зеленський підписав закон про “зелений” тариф для домашніх електростанцій

Президент Володимир Зеленський підписав закон №10357, який дозволяє до 2030 року встановлювати з сонячні електростанції потужністю до 30 кВт на земельних ділянках та отримувати “зелений” тариф на електроенергію, відпущену в енергосистему.
Як повідомляється на сайті Верховної Ради, закон повернуто з підписом президента.
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук написав у Facebook, що завдяки цьому закону домогосподарство може розміщувати СЕСд до 30 кВт на даху, так і на землі.
Крім цього, за його словами, вирішено питання встановлення у відповідності з курсом євро “зеленого” тарифу СЕСд, розташованих на земельних ділянках, які були введені в експлуатацію до набрання чинності закону України № 2712;
Також врегульовано рівень “зеленого” тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики потужністю до 150 кВт.
Савчук зазначив, що за останні 5 років в Україні майже 12 000 сімей встановили та використовують СЕС загальною потужністю близько 280 МВт.
Нагадаємо:
11 липня Верховна Рада прийняла законопроект №10357 і повернула власникам малих наземних сонячних електростанцій гарантії отримання “зеленого” тарифу.
25 квітня депутати Верховної Ради проголосували законопроект 8449-д, який скасував “зелений” тариф для всіх наземних домашніх СЕС потужністю до 30 кВт.
Документ передбачає запровадження аукціонів з 2020 року та обов’язкове в них участь інвесторів сонячних електростанцій потужністю більше 1 МВт і вітроелектростанцій більше 5 МВт (або одна турбіна).
У той же час експерти відзначали, що власники домашніх електростанцій будуть отримувати виплати по “зеленому” тарифу, але тільки з частини СЕС, встановленої на дахах і фасадах будівель та капітальних споруд.
Одним із шляхів вирішення цієї проблеми, за словами експертів, було накладення президентом вето на новий закон, оскільки в ньому порушено конституційні права громадян.
На думку голови Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг, якщо б “обнулявся” тариф для вже працюючих електростанцій, які побудували Ахметов, Хмельницький, Дубневичи, Косюк, Веревський, Хмельницький, ICU, Аваков, Мартиненко, Клюєв, “то безумовно таке ніхто б не допустив – було б вето”.

  Кращі рішення для акціонерних товариств від РАДАБАНК

banker.ua Архів новин Версія для друку