Антимонопольний комітет розглядає дві справи щодо державної компанії Мотор Січ. Про це повідомив голова комітету Юрій Теренетьев в інтерв’ю LIGA.net.

За його словами, з 2016 року акціями Мотор Січ володіють кілька компаній з Панамо-Віргінських островів. “Їх номінальні власники – громадяни Китаю. Контрольний пакет акцій Мотор Січ за документами належить не президентові компанії В’ячеславу – Ред.) Богуслаєву, а китайцям”, – сказав він, додавши, що якщо “угода” відбулася без дозволу АМКУ покупець повинен бути притягнутий до відповідальності.

“Друге питання – це нова концентрація між Укроборонпромом і групою Skyrizon. Ми вивчаємо це питання: чи не порушує це монопольне законодавство, і хто буде реальним бенефіціаром? Адже, за законом, не розуміючи, хто буде володіти компанією, ми маємо право відхилити заяву. Хто знає, може, умовно кажучи, Skyrizon, Xinwei і Вань Дзінь (мажоритарний власник Skyrizon, за даними СБУ. – Ред.) варто хтось один, а вони – номінальні власники”, – заявив Терентьєв.

  В "Укрзалізниці" хочуть підвищити штрафи для "зайців" в 30 разів

Всі докази по цій справі, за словами голови комітету, АМКУ збирає з іноземних юрисдикцій, а саме США.

“При цьому нова концентрація не знімає відповідальності за концентрацію без дозволу в 2016 році”, – уклав він.

  • Справи проти олігархів, зустрічі з Богданом і “священні корови”. Інтерв’ю з главою АМКУ 18.10.2019
  • АМКУ перезапустять, Терентьєв залишається – Зеленський 13.09.2019
  • Холдинг Фірташа відповів на звинувачення в монополізмі 12.06.2019
  НПЗ Коломойського заявив про корупції на тендерах УЗ і Міноборони

Читайте також: Справи проти олігархів, зустрічі з Богданом і “священні корови”. Інтерв’ю з головою АМКУ

  • 7 червня АМКУ отримав спільну заяву Укроборонпрому і китайських компаній Skyrizon і Xinwei на концентрацію більше 25% і 50% акцій Мотор Січі. У разі схвалення операції китайські інвестори обіцяють внести до держбюджету України $100 млн на розвиток авіабудівної галузі. Проти неї виступають США: У Білому Боде вважають, що вона дасть Пекіну важливі оборонні технології, і дозволить Китаю розширити свій військовий потенціал.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що Мотор Січ хотіли “розпиляти”.
  Баришівська суддя передумав звільнятися

Детальніше про історію з Мотор Січ ви можете готувати в матеріалі “На кону Мотор Січ. Як Україна, Китай і США борються за завод Богуслаєва”