Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді проект закону №2285 щодо легалізації в Україні грального бізнесу. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Новим законом Кабмін планує обмежити в Україні поширення нелегального грального бізнесу. “Легалізація грального бізнесу також дозволить бюджету отримати до 5 млрд грн, проте остаточні цифри очікуваних надходжень до бюджету будуть залежати від того, у якій редакції депутати приймуть закон”, – пояснили в уряді.

Текст законопроекту поки немає – документ передано на розгляд профільного комітету, зазначено на сайті Верховної Ради.

  Абромавічус пояснив, чому очолив Укроборонпром без конкурсу

Однак, згідно прес-релізу Кабміну, документ обмежує кількість ліцензій, гральних закладів та ігрового обладнання; Дозволяє встановлювати гральні заклади тільки в готелях 3-5 зірок (казино – тільки готелях класу 5 зірок); Зобов’язує проводити верифікацію гравців при прийнятті ставок/виплат виграшів та реєстрації виграшів в “Системі онлайн-моніторингу”, яку буде вести податкова служба.

  • В Слузі народу пообіцяли закрити нелегальний гральний бізнес 16.10.2019
  • Легалізація грального бізнесу: що думають українці – дані опитування 04.10.2019
  • Більшість українців проти легалізації грального бізнесу – опитування 04.10.2019
  Суд відмовився повертати авіакомпанії Коломойського державі

Крім того, у разі прийняття законопроекту власники ігрового обладнання будуть зобов’язані сертифікувати його за міжнародними стандартами, а плата за ліцензії від азартних ігор буде направлятися на розвиток спорту, медицини і культури.

Законопроектом також посилюється кримінальна відповідальність за діяльність у сфері азартних ігор без ліцензії.

  • Формально в Україні з 2009 року діє заборона грального бізнесу. Але на практиці він працює “в тіні”. Держава практично його не контролює. Вивести “з тіні” цей вид діяльності пропонував ще в 2016 році міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він оцінював щорічні податкові надходження від цього сектора в $300 млн.
  • Наприкінці вересня Кабмін схвалив проект закону про азартні ігри”, яким пропонується його легалізувати. Згідно з опитуванням групи Рейтинг, 60% українців не підтримують цю ініціативу.