Голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв у своєму виступі на п'ятому Українському газовому форумі заявив, що новий незалежний оператор газотранспортної системи може підписати контракт з російським «Газпромом».

Про це повідомляє інформаційний портал Укрінформ.

П'ятий Український газовий форум проходить 9-10 жовтня 2019 року. В рамках форуму виступив Андрій Коболєв із заявою про долю нового оператора ГТС:

«Компанія ТОВ «Оператор ГТС України» буде продана ВАТ»МГУ» (ВАТ «Магістральні газопроводи України» — прим. ред.), яка стане 100% власником оператора і з 1 січня буде здійснювати корпоративне управління оператором. МДУ передадуть Міністерству фінансів. Новий оператор буде тією структурою, яка матиме контракти на транспортування газу з усіма контрагентами — зокрема, «Газпромом».

  Україна підрахувала втрати від контрабанди сигарет

Коболєв пояснив, що МДУ в управління Міністерству фінансів має на увазі розмежування контролю над видобувними активами і транспортними активами.

Глава "Нафтогазу" акцентував увагу на важливому моменті, пов'язаним із законодавством. Для незалежного оператора Газотранспортної системи необхідно прийняти закон, який певною мірою обмежить вплив міністерства саме в питаннях прийняття рішень.

Довідка

Український газовий форум — щорічний захід, який позиціонує себе як агора для розробки пропозицій щодо необхідних реформ у газовому секторі.

  Екс-глава НКРЭКУ: справа Роттердам+ це помста Коломойського

Вперше організований в Києві в 2015 році.

Мета форуму: сприяти створенню конкурентного ринку природного газу в Україні та його інтеграції з європейськими регіональними газовими ринками шляхом забезпечення діалогу і взаєморозуміння українських та потенційних зарубіжних учасників газового ринку. Досягти прозорості та передбачуваності процесу перетворення українського ринку на конкурентний.

Нагадуємо, що «Нафтогаз» хоче перенести борги за газ на місцеві бюджети.

  Частина Луганської області залишилася без водопостачання

Підписуйтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, сторінку «Хвилі» в Facebook