За січень-серпень платоспроможні банки отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку, що в 3,2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (13,7 млрд грн).

Як повідомляє прес-служба Національного банку, більше половини (58,3%) цього результату забезпечив Державний ПриватБанк.

В ЕБУ відзначають, що доходи банків у цьому році зросли на 28,5% – до 165 млрд грн, при цьому витрати – на 5,2% до 120,7 млрд грн.

  Держстат назвав середню площу нових будинків і квартир в Україні

Серед чинників зростання банківського прибутку Нацбанк виділив зростання чистих процентних доходів банків на 18% до 53 млрд грн

У Нацбанку вважають, що цей період високої прибутковості повинен бути використаний для формування банками запасу міцності, який дозволить виконувати більш жорсткі вимоги регулятора до капіталу банків. Особливо це стосується державних банків. Майже весь прибуток вони повинні перераховувати до бюджету у вигляді дивідендів.

  Фонд держмайна продав Первомайської ГЕС

"У той же час їх достатня капіталізація – неодмінна умова збереження фінансової стабільності. Саме тому в період посилення вимог до банків варто подумати про практику розподілу прибутку держбанків тільки у випадку, якщо вони будуть мати надлишковий капітал, а основну частину прибутку держбанків направляти на посилення їх міцності", – зазначила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

  Ціна електроенергії для промисловості може знизитися на 180-200 грн мВт/год, - "Укренерго"