Голова Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк впевнений, що ПриватБанк не може бути повернутий в приватні руки. Про це він сказав в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера».

"Чи можливо повернути банк попереднім власникам? Я не бачу такого механізму. Після того, як держава вклала 155 млрд гривень, ці кошти повинні якимось чином бути компенсовані. Зараз вони знаходяться в капіталі банку», — сказав Данилюк.

При цьому чиновник зазначив, що стабільна робота Приватбанку впливає як на інвестиційний рейтинг України, так і довіру до роботи нового уряду.

  Збиток Tesla виявився в три рази вище прогнозу

І якщо ці гроші будуть виведені з капіталу, то держава знову його ліквідує, що буде схоже на «якусь Санта-Барбару», додав глава РНБО.

При цьому топ-чиновник зазначив, що націоналізація Приватбанку був «дуже важливим процесом», який давав відповідь на запитання, чи може Україна вирішувати проблеми, які накопичувалися роками».

Він додав, що не буде втручатися в процеси навколо Приватбанку і щодо можливого компромісу влади з колишніми власниками, так як був залучений в процес націоналізації, поки є конфлікт інтересів.

  Зеленський пообіцяв польським бізнесменам, що готовий особисто захищати інвестиції в Україну

Також під час телеефіру Данилюк порівняв погрози колишній главі Національного банку Валерії Гонтаревої із загрозою національній безпеці.

«Те, що зараз відбувається, — це загроза національній безпеці», — сказав чиновник, коментуючи ситуацію з погрозами екс-голові Національного банку.

Нагадаємо, що в ніч на 17 вересня в селі Гореничі Київської області підпалили будинок колишньої глави НБУ Валерії Гонтарєвої. Через підпал будинку Гонтаревої відкрито провадження. Президент Зеленський доручив голові СБУ Баканову приєднатися до розслідування підпалу будинку Гонтарєвої.

  Київський картонно-паперовий комбінат збільшив обсяг товарної продукції - до 3,1 млрд грн

Як раніше повідомляли «ФАКТИ», секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк зробив несподівану заяву на адресу бізнесмена Ігоря Коломойського у зв'язку з підпалом заміського будинку сім'ї Гонтарєвої. На думку Данилюка, Коломойський сам створив умови для звинувачень у причетності до підпалу будинку своїми гучними коментарями того, що сталося в пресі. Зокрема, в коментарі ЗМІ Данилюк назвав факт підпалу " цілеспрямованим цькуванням з метою залякування», яка несе величезну загрозу репутації країни.