Колишній мер Варшави і діючий депутат польського Сейму Марчін Швенчицкий займе посаду бізнес-омбудсмена України замість Альгірдаса Шемети, повідомляє УНІАН.

“Вчора на засіданні ради була затверджена кандидатура майбутнього бізнес-омбудсмена України пана Марчіна Швенчицкого, нинішнього члена польського парламенту, колишнього мера Варшави, а також колишнього міністра міжнародних економічних відносин в першому уряді Тадеуша Мазовецького”, – сказав Шемета.

  Приватизація Центренерго. Суд повернув фірму Кропачева на конкурс

За його словами, Швенчицкий приступить до роботи вже цієї осені.

У лютому стало відомо, що Альгірдас Шемет не планує залишатися на посаді бізнес-омбудсмена України по закінченню контракту, який був продовжений до жовтня.

3 грудня 2014 року Кабінет міністрів створив раду бізнес-омбудсмена. Його очолив колишній єврокомісар і двічі міністр фінансів Литви Альгірдас Шемета.

  Всупереч агресивним діям Росії, Україна-ракетна держава, - Гончаров

Порада бізнес-омбудсмена представляє і захищає інтереси бізнесу в державних органах. Організація фінансується через мультидонорский рахунок Європейського банку реконструкції та розвитку. Донори рахунку – Британія, Данія, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція, Японія та ЄС.