Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2239-1 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти у зв’язку з відділенням діяльності з транспортування природного газу”, який необхідний для створення незалежного оператора української ГТС. За законопроект проголосували 286 народних депутатів.

Ще одним голосуванням парламент скоротив термін підготовки проекту закону до другого читання.

Документ передбачає, що українська ГТС залишиться у власності держави і управлятиметься Міністерством фінансів, Укрінформу розповів заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура (депутат від партії Слуга Народу – Ред.).

  В Україні дорожчатимуть продукти

За його словами, з-за деяких “вкидання інформації деякі народні депутати почали сумніватися”, підтримувати цей законопроект. Зокрема на вчорашньому засіданні энергокомитета народний депутат Юлія Тимошенко стверджувала, що цим законопроектом “Слуги народу” хочуть “злити половину ГТС” транснаціональної корпорації.

“Але ми розібралися і прийшли до консенсусу, що треба підтримати і бюджет, і цей законопроект. Між першим і другим читаннями в нього будуть внесені деякі поправки, які ще більше зцементують позицію про те, що ГТС залишається у державній власності, щоб не було ніяких зловживань з боку наших опонентів “, – уточнив депутат.

  • У Раду внесли законопроект щодо поділу Нафтогазу 08.10.2019
  • Кабмін затвердив нову модель поділу Нафтогазу 18.09.2019
  • Гончарук – про поділ Нафтогазу: Ми знайшли цікаве рішення 30.08.2019
  Ринок електромобілів впав вперше в історії

Цей законопроект посилить позиції України на майбутніх тристоронніх переговорах з Росією, пояснював прем’єр-міністр Олексій Гончарук депутатам перед голосуванням, передає Інтерфакс-Україна.

В цілому, за його словами, цей закон потрібно прийняти до 1 листопада, щоб в останні два місяці до кінця року завершити сертифікацію незалежного оператора ГТС.

  • Оператором газотранспортної системи буде однойменна компанія-Оператор ГТС України. Її виведуть зі складу групи НАК Нафтогаз України і віддадуть у власність і управління компанії Магістральні газопроводи України, яка підпорядкована Мінфіну.