Компанія British American Tobacco (BAT), один з найбільших в світі виробників сигарет, зупинив 11 жовтня виробництво на фабриці “В. А. Т.-Прилуки” в Чернігівській області. Про це повідомили LIGA.net у прес-службі BAT.

“Зупинили на невизначений термін через законопроекту №1049 (в ньому міститься поправка про обмеження маржі для производиелей сигарет – Ред.)”, – пояснили в компанії.

“Як компанія, ми не можемо виробляти продукцію, з якої не знаємо що робити. З-за цього ми зупинили виробництво (технічний процес зупинки підприємства було розпочато 8 жовтня – Ред.). Вже другий тиждень фабрика стоїть”, – сказав гендиректор Ст. А. Т. – Прилуки Артем Скрипка у сюжеті місцевого телеканалу 41 News.

  На АЗС прискорилося падіння цін на автогаз

У той же час BAT продовжує працювати на експорт. “Одна лінія працює на експорт, але ми зараз достроково закриваємо експортні замовлення, так як і цю лінію будемо зупиняти”, – додали в прес-службі виробника.

  • Тютюновий гігант змінює Київ на Бухарест. Причина в політиці – НВ 23.09.2019

За даними ГФС, в 2018 році ВАТ сплатила в бюджет 16,05 млрд грн податків, увійшовши в трійку найбільших платників податків країни.

  • Законопроект №1049 Верховна Рада ухвалила 4 жовтня. З-за нього до ціни на сигарети можуть вирости на 40% вже з січня 2020 року, стверджують виробники сигарет. Документом також регулюється торговельна націнка на сигарети на рівні 7 і 13%. У зв’язку з цим компанії Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл Компанії, Брітіш Американ Тобакко і Імперіал Тобакко, що контролюють 90% ринку сигарет в Україні заявили про плани закрити свої українські фабрики.
  • У вересні BAT оголосила про плани до 2020 року перенести регіональний центр з Києва в Румунію через “непрогнозованою фіскальної і регуляторної політики уряду України”.
  Volvo офіційно презентувала перший електромобіль: фото

Читайте також: Виробникам сигарет обмежили маржу. Що це означає?