Сьогодні, 18 жовтня, в США почали стягувати мито з 150 товарів, вироблених в Європейському Союзі.

Зокрема, 10% тарифом обклали цивільні літаки з Франції, Німеччині, Великобританії і Іспанії, 25% тарифом – шотландський віскі, французькі вина, сир, одяг, кава. Крім цього, під санкції потрапляють європейська свинина, йогурти, масло, оливки та інше товари.

DW в якості прикладу наслідків призводить зміна ціни на італійський пармезан. Мито на нього зросте з $2,15 до $6 за кілограм. В результаті, американці будуть платити за 1 кг пармезану не $40, а $45. Наголошується, що США є другим за важливістю ринком збуту для пармезану після Франції.

  АМКУ розслідує можливу змову на ринку вугілля

У 2018 році обсяг торгівлі між США і ЄС, склав близько $1,3 трлн.

  • У Київ на заміну Марі Йованович прибула Христина Квін 31.05.2019
  • Трамп хоче укласти торговельну угоду з Китаєм – Bloomberg 02.11.2018
  • США продовжили мита на імпорт української арматури 25.10.2018
  • 14 жовтня Всесвітня торговельна організація (ВТО) схвалила рішення США про введення торгових санкцій на товари з Євросоюзу. Цю постанову було формальністю, оскільки арбітраж СОТ прийняв аналогічне рішення ще 2 жовтня. Для його блокування всі країни, які 14 жовтня брали участь у засіданні органу СОТ з врегулювання спорів, повинні були його відхилити.
  • В ЄС пообіцяли відповісти Америці контрзаходами, якщо США скористаються правом введення мит, не дочекавшись завершення аналогічного розслідування СОТ проти американського Boeing.