НЕК Укренерго подала позов в арбітражний суд проти Росії, вимагаючи компенсації за незаконне заволодіння інфраструктурних об’єктів компанії в окупованому Криму. Про це йдеться в повідомленні Укренерго.

“Укренерго вимагає компенсації за порушення Росією Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Росії про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року. Також вимоги входить компенсація збитків від незаконної експропріації інвестицій Укренерго у Криму і порушення зобов’язання гарантувати повну та безумовну правовий захист”, – пояснює прес-служба компанії.

  Нацрада перевірить телеканал ZIK

Укренерго передала спір на вирішення до арбітражного суду 27 серпня (ad hoc) у відповідності з Арбітражним регламентом Комісії ООН з права міжнародної торгівлі від 15 грудня 1976 року (ЮНСІТРАЛ). Це сталося після невдалої спроби вирішити спір шляхом прямих переговорів з представниками Росії.

“Наступним кроком стане формування складу арбітражного трибуналу для розгляду цього спору”, – додали у Укренерго.

Інтереси компанії в суперечці з РФ представляє міжнародна юридична фірма Lalive, яка вже має досвід підтримки аналогічних позовів українських компаній до Росії.

  Кабмін призначив аудит київської мерії - Ткаченко

Точна сума позову поки не відома. Укренерго оцінює вартість своїх захоплених Росією кримських активів близько $1 млрд.

  • Укренерго домовилася з Польщею про аварійні постачання е/енергії 06.08.2019
  • Суди з Коломойським. Тарифи Укренерго частково розблоковано 02.08.2019
  • Ринок електроенергії. Укргідроенерго працює в аварійному режимі 01.08.2019

Читайте також: Банки судяться з РФ за втрати в Криму: чи є шанси на успіх

  • Аналогічні позови проти Росії вже подали в арбітражний суд ПриватБанк, Ощадбанк, НАК Нафтогаз України, Укрнафта та інші.
  • 22 липня Росія оскаржила рішення Паризького арбітражу на Користь Ощадбанку. У РФ апелюють тим, що Угода про заохочення і взаємний захист інвестицій ” “не охоплює інвестиції радянського періоду”.
  «Інтерпайп» готує випуск облігацій на $309 млн

Читайте також: Укрнафта відсудила у РФ $45 млн за активи в Криму. Як їх отримати