Голова Газпрому Олексій Міллер заявив, що транзитний контракт залежить від того, чи відмовиться Україна від суперечки в Стокгольмському арбітражі і від антимонопольного справи проти Газпрому. Про це йдеться в стенограмі розмови Міллера з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.

“До укладення нового контракту необхідно повністю врегулювати всі судові спори. І тут треба відзначити рішення Стокгольмського суду. Плюс ті рішення, які були прийняті українськими судами по так званому антимонопольному справі проти Газпрому”, – наводить прес-служба уряду РФ слова Міллера.

  У Кабміну заберуть Укроборонпром - Данилюк

Ще одна умова для нового контракту за європейськими правилами – завершення процедури так званого анбандлинга (виділення функції оператора ГТС в окрему компанію).

Голова Газпрому заявив, що якщо 1 січня 2020 року в Україні не буде створено незалежний газотранспортний оператор і незалежний регулятор, “єдиним шляхом продовження діючого контракту в нових, актуалізованих до сьогоднішнього часу ринкових умовах”.

  • Без Газпрому. Кабмін доручив Нафтогазу поставляти газ в Молдову 08.10.2019
  • Єврокомісія офіційно анонсувала переговори щодо транзиту газу 18.09.2019
  • Газпром визначився з транзитом газу через Україну – Reuters 26.07.2019
  Агрохолдинг Бахматюка збільшив збиток втричі

“На сьогоднішній день до завершення цього процесу ще досить далеко”, – додав Міллер.

Він також зазначив, що Україна повинна дати чітку відповідь, чи купуватиме газ напряму в Росії і в яких обсягах. “При цьому треба розуміти, що наші поставки будуть дешевше на 20%, ніж реверсні поставки з Західної Європи – це практично той же самий російський газ”, – підкреслив Міллер.

  • Десятирічний контракт на транзит російського газу в Європу через Україну закінчується 31 грудня 2019 року. 19 вересня в Брюсселі відбувся черговий раунд переговорів щодо транзиту газу з участю Єврокомісії, за підсумками яких Росія вперше погодилася укласти угоду про транзит газу за європейськими правилами.
  • Щоб імплементувати європейське законодавство Україна повинна виділити з НАК Нафтогаз України газотранспортну систему (ГТС) в окрему структуру у відповідності з правилами Третього енергетичного пакета ЄС. Завершення так званого анбандлинга Нафтогазу заплановано на 1 січня 2020 року.
  • Новий раунд тристоронніх переговорів щодо транзиту газу заплановано на 28 жовтня.